Teknoloji

Alacakaranlık Savaşları Gelecek Temalı Sıra Tabanlı Savaşları İçerir

 
Comrade Bear Games tarafından geliştirilen ve Valkyrie Initiative tarafından yayınlanan aksiyon, rol yapma, sıra tabanlı dövüş oyunu Twilight Wars, 2024 yılının 4. çeyreğinde piyasaya sürülmeye hazırlanıyor.
 
İlginç yapısıyla karşımıza çıkmaya hazırlanan oyunda gelecek temalı bir yapının bizlere aktarılması amaçlanıyor, ayrıca yan görüş yapısıyla kamera perspektifinin farklı olduğunu da görebiliyoruz. Bu tarz yapı ilk etapta This War of Mine adlı oyuna benziyor ve oyun aynı kamera perspektifine sahipti ve konumumuzu koruyarak farklı alanlara geçmemiz gerekiyordu. Bu oyun aynı zamanda kamera perspektifini de içeriyor ve bu kamera perspektifi sayesinde kendimizi barınaklarda bulabilir, bu gerçek kamera perspektifi ile farklı bölgelere geçebilir ve aynı şekilde burada hayatta kalma mücadelesine başlayabiliriz.
 
 
 
21. yüzyılın sonunda yer aldığımız eserde bize siyasi ve siyasi bir arka plan aktarılıyor. Oyunda kapalı örgütlerden çeşitli kümelenmelere kadar pek çok militan topluluk mevcut. Bu arka plandaki politik içeriğin dışında elbette farklı gruplara ayrılmış karakterlerle de karşılaşabiliyoruz aynı zamanda bu gruplara istediğimiz gibi girip çıkabiliyoruz ve kendimizi istediğimiz gruba yönlendirebiliyoruz. yakınlaşın. Bunların dışında oyunda bulunduğumuz dünyada güçlü kümeler var, bu güçlü kümelerin bu dünyaya hakim olduğunu görebiliyoruz ve burada kötülüğün yayılmasını engellememiz gerekiyor. Biliyorsunuz bu tarz oyunlarda arka plandaki hikaye çok önemli ve burada karakter gelişiminin de ön planda olduğunu söyleyebiliriz.
 

Oyunda takım bazlı, grup bazlı bir yapı bizlere aktarılıyor. Peki nedir bu ekip bazlı yapı? Grup bazlı yapı içerisinde kendi grubumuzu kurabiliyor ve istediğimiz karakterleri yani savaşçıları bu gruba alabiliyoruz. Bu karakterlerin belirli özelliklerini mutlaka kullanıyoruz ve bu karakterlerle istediğimiz şekilde ilerleyebiliyoruz.

Oyun bize karakter odaklı bir yapı sunuyor ve burada sıra tabanlı savaşlarla da karşılaşabiliyoruz. Grubumuzu istediğimiz gibi yönetebildiğimiz ve karakterlerimize farklı ekipmanlar verebildiğimiz yapımda, sıra tabanlı savaşlar içerisinde farklı planlar yapıp kendi strateji ve planımızı oyuna dahil edebiliyoruz.
 
 
 
Oyunda gizli bir plan dahilinde açığa çıkan sırları öğrenip, yolumuza çıkanları etkisiz hale getirip ortadan kaldırabilir ve ekibimizle güçlü bir bağ kurarak yolculuğumuza burada devam edebiliriz. Yer aldığımız oyunda farklı görevlerden ilgi çekici bölümlere kadar teknolojik gelişmeler de bizlere aktarılıyor ve aynı zamanda yukarıda da belirttiğim gibi gelecek temalı bir yapı da bizlere sunuluyor.
 
Hem bilim kurgu hem de gelecek temalarını barındıran oyunda karakterlerimizi dilediğimiz gibi güçlendirebiliyor, karakterlerin yeni yeteneklerinin kilidini açabiliyor, farklı yeteneklere sahip düşmanlarla mücadele edebiliyor ve ayrıca bu karakterleri farklı ekipmanlarla donatabiliyoruz. Dolayısıyla bu durum karakterlerimizi güçlendiriyor ve böylece daha güçlü düşmanlara karşı kendimizi koruyabiliyoruz. Bu, kümemizin hayatta kalmasının en değerli anahtarlarından biridir.
 
Alacakaranlık Savaşları olarak karşımıza çıkmaya hazırlanan yapımda bizleri karanlık bir atmosfer bekliyor ve biz de bu karanlık atmosferde kendi yolumuzu bulmaya çalışıyoruz. Oyunda bulunduğumuz dünyada birçok grup kontrol açısından ön plana çıkmaya çalışıyor, kontrol ve istikrarın olmadığı bu dünyada ise casusluk, militan gruplar ve daha fazlası yerlerini alıyor.
 
 
 
Elbette diğer kümeleri bastırıp bu dünyaya hakim olmak için ellerinden geleni yapıyorlar ama biz burada boş durmuyoruz ve kendi kümemizi, topluluğumuzu yaratarak burada yerimizi alabiliriz. Amacımız bu korkunç kümeleri ortadan kaldırmak ve bu dünyadaki kötülüğü durdurmaktır. Bizim asıl amacımız tam da bu ve aynı zamanda arka planda kapsamlı bir hikaye anlatılıyor. Ama tabii ki burada bu hikayeye bakmıyoruz. Bu nedenle oyuna giriş yaparak bu hikayeyi öğrenebilir ve oyun çıktığında detayları görebilirsiniz.
 
Oyun yukarıda da belirttiğim gibi 2024 yılının 4. çeyreğinde piyasaya sürülmeye hazırlanıyor. Ancak birçok raporda oyunun 9 Kasım’da biz oyun severlerin beğenisine sunulacağı belirtiliyor. Bu nedenle 9 Kasım’da bu oyunu bekliyoruz ve Oyunun bu tarihten itibaren bizlere sunulacağını söyleyebiliriz. Bu tür raporlar genellikle doğrudur ve bu raporlara güvenebiliriz. Bunun dışında Steam üzerinde hala 2024 yılının çeyreğinde çıkacağına dair bir açıklama mevcut.
 
Bilginin ve teknolojinin güç olduğu bu üretimde ortaya casus gruplar çıkıyor ve biz de bu dünyaya hakim olmaya çalışan bu casus grupları ve militan grupları ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Benzersiz seçimler yapabildiğimiz ve farklı karakterleri setimize dahil edebildiğimiz üretimde, en iyi casusları işe alıp eğitebiliyor ve burada çeşitli görevleri tamamlayabiliyoruz.
 
 
 
Oyunda sahip olduğumuz karakterler farklı güçlere sahip ve farklı yetenekleriyle ön plana çıkıyor. Sıra tabanlı savaşlarda casus kullanabiliyorlar ve oyunda her karakterin nasıl bir yapıya sahip olduğunu görmemiz gerekiyor. Çünkü farklı güçlerle karşılaştığımız düşmanların açık noktaları var ve bazı güçlere karşı oldukça savunmasız durumdalar. Dolayısıyla karakterlerin güçlerini ön plana çıkararak düşmanları ortadan kaldırabiliyor, tek saldırıyla bile yok edebiliyoruz.
 
Dev firmaları devirmeye çalıştığınız, teknolojinin ön plana çıktığı üretimde arka planda elbette yapay zeka var ve biz de bu yapay zeka olarak bu oyunda yerimizi almaya çalışıyoruz. Aslında oyunda bir yapay zeka olarak var ve bu şekilde hem kümeyi yönetebiliyoruz, hem de bu militan gruplara karşı rolümüzü oynayabiliyoruz. Bunun dışında oyunda kendi grubumuzu savunmanın yanı sıra fragmandan da görebileceğiniz gibi kendimize ait bir üssümüz var ve bu üssü yani sığınağımızı dilediğimiz gibi geliştirip ondan daha fazla verim almaya çalışıyoruz. burada farklı yapılar inşa ederek.
 
Oyunda en iyi casusları yetiştirmek için farklı bölgeler kurabiliyor, sığınağımızı inşa edip yükseltebiliyoruz, aynı zamanda farklı alan ve yapılar kurarak sığınağımızı genişletmeye çalışıyoruz. Barınaklarımızı derinlemesine genişletip aynı zamanda burada farklı yapılar kurarak üretimde gücümüzü dilediğimiz gibi göstermeye çalışıyoruz ve bu alanlarda farklı casuslar yetiştirebiliyor, aynı zamanda seviyelerini yükseltebiliyor, burada eğitim alanları kurabiliyoruz. . Dolayısıyla diğer oyunlardan da görebileceğiniz gibi oyun temel geliştirme mekaniklerini içeriyor. Bu mekanikler aslında oyuncular için eğlenceli yapıların kilidini açabilir. Çünkü oyuncular genel olarak gelişme hissini seviyorlar ve biz de bu oyunda bu duyguyu derinden hissedebiliyoruz.
 
Oyundaki karakterlerin ölümü kalıcıdır
 
 
 
Dünyanın kaderinin bizim elimizde olduğu yapımda casus ve yapay zeka olarak yer alıyoruz ve burada azılı düşmanlarla birlikte savaşabiliyoruz. Yukarıda da belirttiğim gibi eski dostlarımızdan intikam alıp dev şirketleri devirmeye çalıştığınız üretimde, burada gelecek temalı bir yapıyla karşılaşabilir ve aynı zamanda onun teknolojik gücünden de faydalanabiliriz. İşte yakın geleceğe bakıp bu yakın gelecekte tehlikeli savaşlara gireceğimiz, sıra tabanlı savaşlarda kendi planlamamızı ve stratejimizi kuracağımız, karakterimizi kaybettiğimizde o karakterin artık bu oyunda olmayacağı bir yapı. yine dünya. Oyunda şunu da belirtmem gerekiyor: Oyunda bir karakter ölürse ve grubumuza dahil ettiğimiz bir karakter düşmanlarla savaşırken ölürse maalesef bu karakter artık bu dünyada görünmüyor ve ölü bir insan olarak burada bulunuyor. Dolayısıyla o karakterin yerine tamamen farklı bir karakteri setimize dahil edip bu şekilde devam edebiliriz. Dolayısıyla oyundaki ölümlerin kalıcı olduğunu söyleyebiliriz.
 
Oyunda yine dikkat çekmek istediğim nokta gerçekten sanatsal grafikleri ve bu sanatsal grafik tarzını da çok beğendiğimi söyleyebilirim. Oyun gelecek temalı bir yapı olduğundan karakterlerin çizimleri ve dünya atmosferi çok güzel yansıtılmış. Savaş alanlarında istediğimiz gibi kararlar alıp verdiğimiz oyunda hem savaş efektleri hem de animasyonlar ön plana çıkıyor ve buradayken hem atmosferin hem de manzaraların gerçekten dikkat çekici olduğunu söyleyebiliriz. Aslında yapımda yer aldığımız süre boyunca bize karanlık bir atmosferin sunulduğunu görebiliyoruz, ayrıca burada ilginç karakterlerin ve kendine özgü mekaniklerin olduğunu da deneyimleyebiliyoruz. Dolayısıyla oyunun grafik, dünya ve tasarım açısından gerçekten iyi bir işe imza attığını ve bize farklı bir şekilde yaklaşmayı beklediğini söyleyebiliriz.
 
Farklı sınıflardan karakterler var
 
 
 
Oyunda farklı sınıflara ait karakterlerin bulunduğunu ve bu karakterlerin her zaman strateji unsurlarını ön plana çıkardığını ve planlama konusunda bize yardımcı olabileceğini de belirtmek gerekiyor. Oyunda farklı casuslar bulunuyor ve bu casuslar arasında farklı yeteneklere sahip karakterlerle karşılaşıyoruz. Aynı zamanda farklı sınıflara sahip olan bu karakterlerin her biri, kendi yetenek ağacını kullanıyor ve bu becerilerle düşmanları ortadan kaldırabiliyor.
 
Örneğin içindeki sınıflar arasında hacker, savaşçı, komando, casus, bombacı ve daha fazlası yer alıyor. Bu sınıflar ile tabi ki düşmanlara, sınıfın adından da anlaşılacağı gibi çeşitli yetenekler sergileyebiliyorsunuz, bombardıman sınıfı ile ise düşmanların üzerine bomba, roket atarak topluca ortadan kaldırabiliyorsunuz. Dolayısıyla oyunda bu tür sınıflar mevcut ve bu sınıfları kullanmak, hamlelerinize göre değişiklik gösteriyor.
 
Öte yandan savaş sırasında yapacağınız seçimler ve saldırılarla savaşın gidişatını lehinize çevirebilirsiniz. Dolayısıyla oyunda gerçekten taktiklerin ön planda olduğunu söyleyebiliriz.
 
 
 
Oyunda her oyuncu farklı oyun tarzıyla öne çıkmaya çalışıyor ve burada farklı bir deneyim yaşayabiliyor. Çünkü yukarıda da belirttiğim gibi oyundaki farklı sınıfların, farklı karakterlerin ve grupların gücü, ayrıca sığınağımızı istediğimiz gibi geliştirip yükseltebilmemiz girişimlerimize göre değişiyor. Dolayısıyla her oyuncu burada farklı bir deneyim yaşayarak oyundaki yerini alabiliyor.
 
Geliştirme ekibine göre kendine has güçlü ve farklı yönleri olan 8 adet eşsiz casus bulunuyor ve biz de bu casuslar ile oyundaki yerimizi alabiliyoruz. Elbette bunların seçimi tamamen bize kalmış ve biz de kendimize bir grup oluşturmak için elimizden geleni yapmak üzere yola çıktık. Oyunda farklı görevler üstlenebiliyorsunuz ve gruptaki karakterler arasında bir güç bağı bulunuyor. Oyunda bu bağ ve sinerji elbette çok önemli. Çünkü savaş alanında vereceğiniz kararlar bu karakterlerin duygularını ve bağlarını etkiliyor. Bu nedenle doğru atak yapmak çok önemlidir.
 
Hazır buradayken her casusu veya karakteri istediğimiz gibi geliştirebilir ve her karakterle farklı şekilde ilgilenebiliriz. Her karakteri birebir ele aldığımız yapımda onların gerilimlerini, bağlılıklarını öğrenebiliyor, farklı duygulara sahip olduklarını görebiliyoruz. Dolayısıyla karakterin üzerine tıkladığımızda onun tüm duygularını, becerilerini, seviyesini ve daha fazlasını görebiliyoruz ve tüm özelliklerini tek ekranda görebiliyoruz.
 
 
 
Bu durumla birlikte oyunda riskli kararlar alırken bu karakterlerin duygularının ön planda olduğunu ve bir karar vermeden önce o karakterlerin ne hissettiğini bir nevi tahmin etmemiz gerektiğini söyleyebiliriz. Durum böyle olunca gerçek hayattaki duyguların bu oyundaki karakterlerde de mevcut olduğunu söyleyebiliriz ve yaptığınız seçimlerin bu karakterlerin duygularının değişmesine neden olduğunu aktarabiliriz. Bu da gerçekten oyundaki gerçekçiliği artıran ve aynı zamanda farklı taktiklerin ortaya çıkmasına yol açan mekaniklerden biri. Dolayısıyla bu mekaniği çok beğeniyorum ve diğer oyunlarda da benzer mekaniklerin olduğunu söyleyebiliriz.
 
Üretimde yer aldığımız süre boyunca bize farklı kombinler yapabileceğimiz bir yapı veriliyor ve elbette bu kombinlerle kendimize bir plan yapıyoruz. Böylece yüzlerce olası kombinasyonun bu oyunda yer alacağı söyleniyor. Dolayısıyla dilediğiniz zaman burada kümenizi oluşturabilir, burada kendi kümenizi güçlendirebilir, aynı zamanda seviyesini de artırabilirsiniz.
 
Mesela yukarıda saydığım sınıflardan herhangi birini bu setin içerisine dahil edebiliyorsunuz ve bu set ile düşmanı abluka altına alıp, bu düşmanlar üzerinde farklı yetenekler kullanabiliyorsunuz. Aynı zamanda burada düşmanların zayıf noktalarını görebilir, zayıf noktalarını analiz edebilir ve buna göre kendi planlamanızı ve stratejinizi yapabilirsiniz. Bu nedenle oyunda taktikler ön plandadır ve burada karakter kullanımı da oldukça önemlidir.
 
 
 
Ayrıca oyunda savaşırken elbette başarısız olan karakterleri grubumuzdan çıkarıp emekliye ayırabiliyoruz. Dolayısıyla oyun bize kendi takımınızı kişiselleştirebileceğiniz, zayıf bir karakteri değiştirebileceğiniz bir yapı ve özgürlük de sunuyor.
 
Oyunda ayrıca her karakterin farklı güçleri ve dinlenme seviyeleri bulunuyor. Bu nedenle casuslarımızın yani karakterlerimizin göreve çıkmadan önce yeterli miktarda bataryaya sahip olmaları gerekmektedir. Dolayısıyla bunlar yapay zeka ile bir araya geldiğinde elbette şarjlarının yani dinlenme sürelerinin yüksek olması gerekiyor ki savaş alanında kendilerini daha dinamik hissedebilsinler. Dolayısıyla oyunda bu duruma dikkat etmemiz gerekiyor aynı zamanda ellerine farklı silahlar verip bu karakterleri implantlarla güçlendirebiliriz.
 
Bildiğiniz gibi gelecek temalı yapımlar arasında implantlar genel olarak çok değerlidir. Bunlarla karakterlerimize farklı yapılar ekleyebilir, yeni eklentiler yükleyebilir ve bu sayede bu karakterleri benzersiz ve güçlü hale getirebiliriz. Dolayısıyla oyunda bu tarz içeriklerin bulunduğunu söyleyebiliriz.
 
 
 
Kısaca özetlemek gerekirse, oyun aksiyon rol yapma ve sıra tabanlı taktik savaşları içeriyor, aynı zamanda bize kendi sığınağımızı inşa edip geliştirebileceğimiz bir yapı veriliyor ve burada istediğimiz şekilde kendi grubumuzu kurabiliyoruz. karakterlerimizi bu gruba dahil etmek istiyoruz. Oyunda gelecek temalı bir yer mevcut ve bu gelecek temasıyla hem gelecekte olduğumuzu görebiliyoruz hem de burada karanlık bir atmosferle karşılaşabiliyoruz.
 
Zaten oyunun adından da anlaşılacağı gibi karanlık atmosfer bize aktarılıyor ve kurduğumuz ekiple kendimizi bu sahnenin içinde bulup farklı görevler üstlenebiliyoruz. Oyunda ne kadar çok düşmanı yenersek o kadar çok ganimet ve kaynak elde edebilir ve böylece kendimizi daha güçlü bir konuma getirebiliriz. Aynı zamanda bu kaynak ve ganimetlerle barınağımızın genişletilmesine yardımcı olabilir, yeni genişletilen barınak ile burada farklı kurulumlar gerçekleştirebiliriz. Bunun dışında karakterleri geliştirebileceğimiz eğitim alanları, karakterleri dinlendirebileceğimiz yapılar ve daha fazlasını burada kurabiliriz.
 
 
 
Oyunun Steam sayfası şu an açık olup dilerseniz Steam sayfası üzerinden istek listenize ekleyebilir ve oyunun çıktığı gün bildirim alabilirsiniz. Aynı zamanda istek listenize eklediğiniz oyunlar e-posta adresinize bildirim yoluyla gönderilir ve bu oyun hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
 
Bu tür oyunları seviyorsanız ve gelecek temalı bir rol yapma deneyimi yaşamak istiyorsanız, hatta sıra tabanlı savaşlardan hoşlanıyorsanız bu oyuna göz atabilir ve bir şans verebilirsiniz. Oyun, defalarca belirttiğim gibi 2024 yılının 4. çeyreğinde biz oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Her ne kadar bu açıklama Steam’de yer alsa da raporlar 9 Kasım’da karşımıza çıkacağını belirtiyor. önümüzdeki ay bu maça çıkacağız ve biz de bu deneyime adım atmak istiyoruz.
 
oyun fragmanı
 
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler