Haber

Cumhuriyet Çocukları Tenis Turnuvasında Kız Öğrencilere Yurt Desteği Sağlanacak

Balçova Belediyesi ve Ege Veteranlar Tenis Birliği’nin bu yıl onuncusu düzenlediği ‘Cumhuriyet Çocukları Tenis Turnuvası’ndan elde edilecek 350 bin TL gelirle, Balçova’da eğitim gören üniversite öğrencisi kızlara yurt desteği sağlanacak.

Balçova Belediyesi’nin Ege Veteranlar Tenis Birliği ile birlikte düzenlediği, ilçedeki çocukların eğitim takviyeleri yoluyla eşit ve kaliteli hizmet almasını amaçlayan ve geliri öğrencilere burs olarak verilen Cumhuriyet Çocukları Tenis Turnuvası’nın ödül töreni yapıldı. , tutuldu. Her yıl Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen ve bu yıl 10’uncusu düzenlenen turnuvaya istekli taraftar olmak amacıyla tekler ve çiftler dahil 19 farklı kategoride toplam 596 sporcu katıldı. Kıyasıya maçların oynandığı Turnuvadan elde edilecek 350 bin TL’lik gelirin tamamı yurtlarda kalan kız öğrencilere verilecek.

Sponsorlara ve katılımcılara plaketlerin verildiği törende konuşan Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, şunları söyledi: “Cumhuriyetimizin 100. yılında çok anlamlı bir etkinlik için buluştuk. Bu turnuvayı daha bilimsel amaçlarla düzenlemek istiyoruz. öğrencilerimizin barınma sorunu için değil. Ancak ne yazık ki ülkemizde üniversite öğrencilerinin ciddi bir barınma sorunu var, yemek sorunu var. İlkokul çocuklarımızın beslenme sorunu var. Bu ve benzeri zorluklardan dolayı destek Siz Değerli Sporcularımızın verdiği destek hayati önem taşıyor.Bu destek için raketlerini sallayan tüm yarışmacı ve sponsorlarımıza, ayrıca proje ortağımız Ege Veteranlar Derneği’ne teşekkür ederiz.Teşekkür ederim” dedi. .

Madalyaları Çalkaya ile birlikte sporculara veren Ege Tecrübeli Tenisçiler Derneği Başkanı Umut Oruç, “10 yıldır bu güzel birliktelik için buluşuyoruz ve verdiğimiz destek her geçen yıl artıyor. Desteklediğimiz her kız çocuğumuzdur. Bu ülkenin geleceğinin çimentosu.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu