Haber

ABD’de 62 göçmen aile bir serada kötü koşullarda yaşarken bulundu

ROYAL ABD’nin Kaliforniya eyaletindeki bir seraya yapılan baskında 62 göçmen ailenin ağır koşullarda yaşadığı tespit edildi.

Kaliforniya eyaletinin Monterey idari birimi yetkililerinden Nick Pasculli, yaptığı açıklamada, eyaletin kuzeyindeki bir seraya baskın yaptıklarında tarım işçisi olarak çalışan 62 göçmen aileyi havalandırmasız barınaklarda kalırken bulduklarını söyledi. bir ipucu aldıktan sonra.

Pasculli, göçmen ailelerin yaşadığı yerlerin doğalgaz hatları ve elektrik kabloları açık, kanalizasyonu olmayan derme çatma barınaklar olduğunu belirterek, bazı göçmenlerin ayda 2 bin dolara varan kira ödediklerini ve 8 aydan fazla süredir burada yaşadıklarını sözlerine ekledi.

Pasculli, müfettişlerin şu anda göçmen ailelerin nereli olduğunu belirleyemediklerini ancak bazılarının Meksika’nın Oaxaca eyaletinin yerel dilini konuştuğunu belirtti.

Göçmenlerin yaşadığı yerlerin sağlık ve çevre düzenlemelerine uygun olmadığına dikkati çeken Pasculli, mülk sahibine bu kuralları ihlal eden her gün için 60 bin dolar ceza verileceğini söyledi.

haber-malazgirt.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu