Haber

Yeşil Sol Parti’nin aday listesindeki ittifak ve bileşenler belli oldu

Emek ve Özgürlük İttifakı’nda İşçi Hareketi Partisi (EHP), Sosyalist Meclisler Federasyonu (SMF), Toplumsal Özgürlük Partisi (TOP) ve Emek Partisi’nden (EMEP) aday gösterilecek isimler belli oldu. Kürt Özgürlük ve Demokrasi İttifakı’nda Yeşil Sol Parti’nin üyeleri ve Yeşil Sol Parti’nin listeden aday gösterileceği isimler de belirlendi.

Mezopotamya Haber Ajansı’nda yer alan habere göreAday Uzlaşma Komisyonu tarafından tamamlanan liste, Yeşil Sol Parti Eş Sözcüleri Çiğdem Kılıçgün Uçar ve İbrahim Akın’ın onayına sunuldu.

EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI ADAYLARI

İstanbul’dan EHP Genel Lideri Hakan Öztürk, SMF’den Cemil Güngören ve PEP Sözcüler Meclisi üyesi Perihan Koca; İstanbul’dan EMEP’ten İskender Bayhan, Antep’ten Sevda Karaca Demir aday oldu.

HDP BİLEŞENLERİ VE ADAYLARI

İstanbul’dan Yeşil Sol Parti bileşenlerinden Ezilenlerin Sosyalist Partisi’nden (ESP) Çiçek Otlu; Adana’dan Sosyalist Yeniden İstiklal Partisi’nden (SYKP) Tülay Hatimoğulları; İzmir’den Devrimci Parti’den Burcugül Çubuk; Sosyalist Dayanışma Platformu’ndan (SODAP) Kezban Konukçu İstanbul’dan aday gösterildi.

ÖZGÜRLÜK VE DEMOKRASİ İÇİN KÜRT İTTİFAKI ADAYLARI

Van’dan, Kürt Özgürlük ve Demokrasi İttifakı üyesi Kürdistan Komünist Partisi (KKP) Genel Lideri Sinan Çiftyürek; Halk ve Özgürlük Partisi (PIA) Genel Başkanı Mehmet Kamaç da Diyarbakır’dan aday gösterildi. (HABER MERKEZİ)

osmangaziajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu