Haber

Eskişehir’de Yağış Pazarcıları Zorladı

Eskişehir genelinde sağanak yağışa rağmen pazar tezgâhlarında yer alan esnaflar, şiddetli yağışların eserlerini toplamayı zorlaştırdığını ve zarara uğrattığını belirtti.

Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü’nün uyarılarına göre, hafta başından itibaren Eskişehir’i etkisi altına alan şiddetli yağış, pazarcıların işini zorlaştırıyor. Odunpazarı ilçesine bağlı Kurtuluş Mahallesi’nde kurulan cumartesi pazarının esnafı, sabah saatlerinden itibaren aralıklı yağan yağmura rağmen tezgahlarını açmayı ihmal etmedi, çarşıda vatandaşların yoğunluğunun az olduğu görüldü. . Tezgâhlara eserlerini yerleştiren esnaflar, sağanak yağışın eserlerin yetiştirildikleri bahçelerden alınmasını zorlaştırdığını dile getirdi. Tezgâhında çilek, erik, kayısı gibi meyvelerin satışını yapan esnaf Hakan Aras, yağmurların hem güzel hem de kötü yanları olduğunu belirterek, eserlere zarar verebileceğini söyledi.

“Mal toplamakta zorlanıyoruz”

Son haftalarda güzel bir yağmur yağdığını vurgulayan Aras, “Rahmetle yağsa ne güzel olur. 1-2 gündür Eskişehir’in bazı kesimlerinde sel olduğu haberlerini duyduk. Allah herkesin yardımcısı olsun. Allah afetlerden korusun bu yağmurlar bir yandan tek yönlü yağıyor çok yağıyor doğal olarak meyve sebzeyi bozuyor ayrıca bir nebze de olsa fiyatlarda artış olacak mal toplamada sıkıntı yaşıyoruz .Ağaçların dalları kırılıyor, çiçekler kuruyor.İşler çürüyor.Kaçınılmaz olarak böyle düşünceler ortaya çıkıyor.Ama inşallah önümüzdeki günlerde havalar ısındıkça çalışmalarımız bereketlenir.Vatandaşlar,” bu yağmurdan sonra pazara gelmeyin. Bazı insanlar pazarları tercih eder. Tezgahımızın başındayız” dedi. – ESKİŞEHİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu