Haber

CHP’den ‘Candan Erçetin’ itirazı

ANKARA – Milletvekilliği için adaylık başvuruları tamamlanan partilerin 9 Nisan’da Yüksek Seçim Kurulu’na sunulacak listeleri için hummalı çalışmalar devam ediyor. Sanat dünyasından iş dünyasına, akademiden sivil toplum kuruluşlarına kadar farklı alanlarda eserler üretenler, siyaset sahnesine girebilmek için adaylığın netleşmesini bekliyor.

Adaylık başvurularını bir önceki seçime göre ikiye katlayan ve 3 bin 500’ün üzerinde adaylık başvurusu alan CHP’de milletvekili listelerinde son sözü partinin genel başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu söyleyecek. Adaylık başvuruları kamuoyuna yansıyan bazı isimler hakkındaki itirazlar bu süreçte kayıt altına alınıyor.

CHP GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN KIRKLARELİ’DEN ERÇETİN’İN ADAYINA İTİRAZ

CHP’ye adaylık için başvuran adayların ortasında sanatçı Candan Erçetin de yer aldı. Erçetin’in Kırklareli’den adaylık başvurusu yapmasının ardından parti içinde çok sayıda itiraz kaydedildi. 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde 3 milletvekili çıkaracak olan kent, şu anda mecliste 2 CHP ve 1 AK Parti milletvekili ile temsil ediliyor.

Lüleburgaz doğumlu Kırklareli Erçetin’in adaylığına karşı çıkan çok sayıda parti teşkilatı temsilcisi itirazlarını genel başkan yardımcılarına iletti. CHP Genel Merkezi’ne gelip Erçetin’in Kırklareli yerine İstanbul gibi daha merkezi bir yerden aday gösterilmesini talep edenlerin yanı sıra parti kurmaylarını telefonla arayıp Erçetin’in İstanbul’dan aday gösterilmesi gerektiğini söyleyenler de oldu. başka bir bölge.

İtirazların merkezinde çevre kuruluşlarının temsilcileri yer aldı. Şehrin birçok çevre sorunu olduğunu belirten temsilcilere göre bu konuda adım atacak olanların şehri Meclis’te temsil etmesi gerekiyor.

‘İSTEKLER ANLAŞILDI, ERÇETİN BAŞKA YERDEN BAŞVURU YAPILABİLİR’

Her seçim öncesi kamuoyunda gündeme gelen isimlere yapılan itirazların kayıt altına alındığını belirten CHP kurmayları, özellikle Kırklareli’ndeki milletvekili sayısının az olması nedeniyle bu itirazların daha görünür olduğunu düşünüyor. Kırklareli’nin kendi sorunlarını ve taleplerini Meclis’te dile getirecek temsilci taleplerinin anlaşılır olduğunu savunan CHP’liler, Erçetin’in başka bir ilden aday gösterilebileceğini ifade etti.

geliboluajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu