Yaşam

Arya Can ve Erhan Şahin müzikte fenomen olmak istiyor

İnternet dünyasının ve sosyal medyanın hızla yükselen müzik ikilisi Arya Can ve Erhan Şahin tarzlarıyla iddialı…

Şarkılarıyla dikkat çeken ikili kendilerini ve şekillerini şöyle tanımlıyor…

Arya Can : Müzik kariyerimin ilk yıllarında, iyi maaşlı hocalardan Türk sanat müziği icra eğitimi aldım. Tarzım bu nedenle sanat müziğine yakınlaştı. Performans sanatı müziğinin yanı sıra fantazi ve pop icra etmeye de çalışıyorum.
Erhan Şahin : Proje çalışmalarımda her türden esintiyi duyabilirsiniz. Orta düzey geçişleri seviyorum. Müziğimi söylerken mutlaka bir kalıba bağlı kalmam. Hayranlarım ve arkadaşlarım, şeklimin her müziğe farklı bir ruh kattığını söylüyor.

Güzel müzisyen Arya Can, Sibel Can’a benzetmesi hakkında şunları söyledi: “Evet, çevremdeki arkadaşlarım ve dinleyicilerim ses rengimi değerli sanatçımız Sibel Can’a benzetiyorlar. Bu beni mutlu ediyor ama bu benzetme bana avantaj gibi görünse de dezavantaja dönüşebiliyor. Çünkü Sibel Can bu ülkede ses olarak kendini kanıtlamış değerli bir sanatçıdır. Onu çok seviyorum ama ilham aldığımı söyleyemem.”

İkilinin düetleri çok ses getirdi… Arya Can, “İzmir’e döndüğümde sevgili sanatçı arkadaşım Erhan Şahin ile yollarımız kesişti. Kendisiyle birçok konser ve programda yer aldık. Eşsiz bestesi, tonumuzun uyumu ve çevreden aldığımız tepkilerle sahnede düetlerimizi ölümsüzleştirmek istedik. Erhan Şahin, sanatçı olmasının yanı sıra çok iyi bir dosttur. İki sanatçının bir arada performans sergilemesi zordur. Çünkü bu topluluk egosu yüksek insanlarla dolu. Bu takımda formda kalmayı başarması, sahnedeki ustalığı ve kendine has tarzı onu uzun yıllar sorunsuz ilerleyebileceğim bir partner haline getirdi. Benimle düet yapmak benim için bir onurdur. Gelecekteki projelerde birlikte çalışmak isterim.” Söz konusu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

hacibektas-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu