Teknoloji

Apple’dan detaylı rapor: 2 milyon dolarlık dolandırıcılığı böyle önlediler

Ayrıntılı bir raporda Apple, App Store platformunun yönergelerinin ve denetimlerinin kullanıcıları nasıl koruduğuna dair bilgi verdi. Rapor, şirketin 2022 yılı boyunca AppStore’da dolandırıcılığı ve kötüye kullanımı önlemede nasıl etkili olduğunu vurguluyor.

Apple tarafından açıklanan rakamlara göre; 2 milyar dolardan fazla potansiyel olarak dolandırıcılık işlemi engellendi ve App Store için belirlenen güvenlik ve gizlilik standartlarını karşılamayan uygulamalar için 1,7 milyar başvuru reddedildi.App Store, sürecinin dört bölümü hakkında ayrıntılı bilgi sunar: hesap dolandırıcılığı, uygulama incelemeleri, incelemeler ve ödemeler.

Hesap dolandırıcılığı , Apple’ın potansiyel dolandırıcılık faaliyetleri nedeniyle geliştirici hesaplarını kapattığı bir alan. Apple’ın bu hesapların oluşturulmasını engellemesi sayesinde dolandırıcılık etkinliği 2021’e kıyasla neredeyse %50 azalmış görünüyor. Ayrıca Apple, yasa dışı uygulama mağazalarından yaklaşık 57.000 uygulamanın engellendiğini belirtiyor.

Uygulama incelemeleriKısma geldiğimizde Xcode’a entegre otomatik kontrollerin olduğunu görüyoruz. App Store Bağlantısı platformda kurulu uygulamaların yetkili teknolojileri kullandığından ve minimum gereksinimleri karşıladığından emin olmak için otomatik kontroller gerçekleştirir. Bu uygulamalar daha sonra, haftada 100.000’den fazla gönderimi inceleyen manuel inceleme için uygulama inceleme ekibine iletilir. Ayrıca finansal yönetim platformu gibi görünen ancak alenen kullanıcıyı dolandırmaya yönelik uygulamaya dönüşebilecek uygulamaları reddettiğini belirtiyor.

Değerlendirmeler kısmı, sahte yorumların ve yorumların platformdan kaldırılmasını içerir. Bu, sahte kullanıcılardan veya bot hesaplarından gelen yanıltıcı yorumların ve yorumların sistemden kaldırılmasını sağlar.

elma da, ödemeler ve kredi kartı dolandırıcılığı Ayrıca yaklaşık 943.000 uygulamanın Apple Stock ve StoreKit gibi güvenilir ödeme teknolojilerinden yararlandığından da bahsediyor. 2022 yılında yaklaşık 3,9 milyon çalıntı kredi kartının kullanılması engellendi ve 714.000 hesabın yeniden işlenmesi yasaklandı. Engellenen bu süreçlerin toplam maliyeti yaklaşık 2,09 milyar dolar.

Apple, kötü niyetli insanlara karşı stratejisini nasıl geliştirdiğine dair bazı içgörülerle makaleyi sonlandırıyor. Çok fazla açıklama yapmadan, stratejilerini geliştirmek için AppleCare aramaları da dahil olmak üzere çeşitli kaynakları kullandığını belirtiyor.

nazilli-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu